همه چیز در مورد پره سر

 
 
دوستِم‌ گرچ‌ِ اِم‌ دنیان‌َ خشیمون‌           هَم‌َ دلدادَه ی‌ ام‌ دلكشیمون‌

چ‌ِ فایده عاقبت‌ با حسرت‌ و درد            دنیاكا كوچ‌ بَكَردیمون‌ بشیمون‌


استفاده از مطالب این وبسایت فقط با ذکر منبع مجاز میباشد!

دوستان لطفا حتما مارا از نظرات ارزشمند خود بهره مند سازید!


parasarica.ir


parasarica@gmail.com

شرکت چوکا
نظرات |

مجتمع صنایع چوب و کاغذ ایران (چوکا) در سال 1352 با مشارکت سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (60% سهام) و وزارت کشاورزی و عمران روستایی (40% سهام) در کیلومتر هفت جاده پره سر به رشت تاسیس و عملیات اجرایی و ساختمانی آن در سال 1357 به پایان رسید. با توجه به مقارن بودن راه اندازی مجتمع با اوج گیری انقلاب اسلامی در مهر ماه 1357 طی یک راه اندازی نمایشی مجتمع افتتاح اما پس از چند روز کار متوقف شد. براساس قرارداد منعقده شرکت سازنده (استدلر هرتز از کشور کانادا) می بایست با ترکیب مدیریت و کارکنان ایرانی و خارجی بعد از تکمیل کارخانه و رساندن آن به ظرفیت اسمی و آموزش پرسنل، کارخانه را ترک و آن را تحویل متخصصان ایرانی می داد. لیکن پرسنل خارجی بدون تحویل کارخانه ایران را ترک نموده و به تعهدات خود عمل نکردند لذا تا سال 1361 عملا تولید کارخانه با رکود کامل همراه بود. از سال 1361 تلاشهای برنامه ریزی شده ای جهت راه اندازی و تداوم تولید شروع شد و با تحویل کارخانه به سازمان صنایع ملی ایران در سال 1364، این تلاشها به بار نشست و از آن سال به بعد کارخانه هر سال نسبت به سالهای قبل وضعیت بهتری پیدا کرد. در سال 1365 تصمیمات لازم جهت جداسازی بخشهای جنگل و صنعت تحت مدیریت مستقل اتخاذ و شرکت قبلی به سه شرکت مستقل  صنایع چوب اسالم و شرکت صنایع چوب و كاغذ ایران ( تحت پوشش سازمان صنایع ملی) و شركت جنگل شفارود تحت پوشش وزارت کشاورزی تجزیه گردید. در نتیجه ماموریت حفظ ، بهره برداری و احیاء جنگل و تولید فرآورده های چوبی (تراورس، واشان، تخته و غیره) از حیطه فعالیت های شركت چوكا حذف گردید.

 


وبسایت شرکت: http://www.chouka.ir

در اواخر سال ۱۳۸۰ سهامی شرکت چوکا با سرمایه ثبتی ۴۷,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال به ترتیب به شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (۴۷% سهام) ، سازمان بازنشستگی کشوری (۴۷% سهام) و آستان قدس رضوی (۶% سهام) واگذار گردید.تغییر وضعیت سرمایه ثبتی و ترکیب سهامداران شرکت چوکا طی سالهای اخیر به شرح  زیر بوده است:

  سال ۱۳۸۱ : سرمایه ثبتی ۴۷,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال ،  سهامداران شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (۵۳% سهام) و سازمان بازنشستگی کشوری (۴۷% سهام)

 سال ۱۳۸۲ : سرمایه ثبتی ۴۷,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال، سهامداران  شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (۴۳% سهام) ، سازمان بازنشستگی کشوری (۴۷% سهام) و شرکت سرمایه گذاری شیمیائی و سلولزی تامین (۱۰% سهام)

 سال ۱۳۸۳ : سرمایه ثبتی ۱۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال ، سهامداران شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (۴۸/۳% سهام) ، سازمان بازنشستگی کشوری (۴۷% سهام) شرکت سرمایه گذاری شیمیائی و سلولزی تامین (۴/۷% سهام)

  طراحی کارخانجات کاغذ “چوکا ” توسط شرکت استدلر هرتز از کشور کانادا انجام و ماشین آلات آن ساخت کشورهای کانادا، آمریکا، سوئد و تعدادی از مخازن آن ساخت داخل می باشد. صنایع چوب و کاغذ ایران (چوکا) از دو واحد صنایع چوب و صنایع کاغذ تشکیل شده است که مواد اولیه اصلی آن چوب و کاغذ باطله (آخال) می باشد و علاوه بر آن حدود ۳۰ نوع مواد شیمیایی در این صنعت مصرف می شود.

  براساس برنامه ریزی های اولیه ، چوب مورد نیاز صنعت می بایست از ۴۰۰ هزار هکتار جنگلهای منطقه (گیلان از آستارا تا سفید رود)  تامین گردد ولی براساس سیاست گذاری های جدید و بمنظور حصول اطمینان از تامین پایدار چوب بعنوان مواد اولیه اصلی،خرید چوب از منابع مختلف مردمی و دولتی در اقصی نقاط کشور و حتی خارج از کشور به شکل سازمان یافته انجام می شود.

  با تاسیس و راه اندازی واحد O.C.C ( بازیافت کاغذ باطله ) که در سال ۱۳۷۵ با استفاده از ماشین آلات و تجهیزات ساخت داخل و به همت کارشناسان ایرانی صورت گرفت، کاغذ باطله بعنوان دومین ماده اصلی این صنعت مطرح گردید که همانند چوب از منابع مردمی و پیمانکاران که از سراسر کشور تامین می گردد.

  هدف عمده احداث مجتمع چوکا دستیابی به تولید کاغذ قهوه ای کرافت و فلوتینگ به مقدار ۱۵۰ هزار تن و تخته لایه به مقدار ۶۶۴۰ متر مکعب و انواع چوب آلات ( تراورس، واشان، تخته و غیره ) به مقدار ۵۲۰۰۰ متر مکعب در سال بوده است.

  برای تولیدات فوق الذکر (بر اساس طراحی اولیه) میزان کل چوب مورد نیاز حدود ۵۲۰۸۰۰  متر مکعب در سال از انواع مختلف چوبهای پهن برگ جنگلی با تناسب خاص بوده است.

  هم اکنون با گذشت حدود چهل سال از فعالیت تولیدی شرکت چوکا، بازسازی و نوسازی تجهیزات و ماشین آلات و نیروی انسانی امری اجتناب ناپذیر است لذا با اختصاص و تامین اعتبار قریب ۵۰ میلیارد تومان و با بررسی هایی دقیق فنی و تخصصی این مهم همگام با انجام تولید در حال اجراء می باشد که براساس آن اهداف ذیل محقق می گردد :

  آماده سازی ماشین آلات و تجهیزات برای انجام تولید در سی سال آینده

  افزایش کیفیت و کمیت تولید در سطح استانداردهای موجود

  ایجاد تنوع در تولید کاغذ و فراهم نمودن امکان رقابت در سطح جهانی

  تربیت و آموزش نیروی انسانی ماهر و مجرب برای تحقق اهداف تولیدی شرکت در آینده

 فعالیت ها

 واحد آماده سازی

  این واحد خرده چوب “چیپس” مورد نیاز کارخانه خمیرکاغذ را تأمین می نماید که دارای دو دستگاه چیپر بزرگ و چیپر کوچک می باشد. انواع ماشینهای پوست کن مکانیکی چوب به تناسب در مسیر چیپر بزرگ و کوچک نصب شده اند.

  تولید خمیر و تهیه مایع پخت

  قسمت انتقال خرده چوب :

    این قسمت دارای دو انبار خرده چوب “چیپس” است که از چیپرها دریافت می شود. ظرفیت هریک از این انبارها معادل ۵۰۰۰ تن خرده چوب مغز خشک است که در ظرفیتهای نهایی کارخانه قادر است تغذیه ده روز مداوم واحد خمیر را تأمین کند.

 قسمت برج پخت :

    برج پخت چوکا ساخت شرکت آمریکایی کمیر است. سیستم کمیر تحت ۷ اتمسفر فشار و ۱۷۰ درجه سانتی گراد حرارت، عمل جداسازی مواد لیگنینی از الیاف را انجام می دهد. برج پخت با ارتفاع ۸/۴۴ متر شامل سه ناحیه مجزا می باشد. زمان کل حرارت دهی، پخت و شستشو هفت ساعت می باشد. زمان مرحله پخت به تنهایی، سه ساعت می باشد. چهار برج جهت ذخیره خمیر در ناحیه کارخانه موجود می باشد که هریک ۲۶۸۰ مترمکعب ظرفیت دارند.

  قسمت بازیابی مواد قلیایی

  لیکور سیاه تولیدی در برج پخت با ماده شیمیایی سولفات سدیم که اصطلاحاً سالت کیک گفته می شود، مخلوط گردیده و پس از سوختن در مولد بخار و بازیابی بصورت توده مذاب در آب حل شده و مخلوط سبزرنگی بنام لیکور سبز که قسمت اعظم آن شامل کربنات سدیم است را تولید می کند.لیکورسبزباآهک پخته(Cao) حاصل از کوره آهک پزی ترکیب شده و ماده اصلی پخت چوب “لیکور سفید” تولید و لجن آهک تشکیل شده مجدداً به کوره آهک ارسال می شود.

  نیرو و بازیابی مواد شیمیایی

  نیروی مورد نیاز کارخانه توسط دو بویلر فراهم می شود :

          الف) واحد نیرو با ظرفیت ۱۶۰ تن بخار در هر ساعت. سوخت این واحد گاز طبیعی می باشد.

           ب) واحدبازیابی باظرفیت تولیدبخار ۷۴تن درهرساعت. سوخت این واحدلیکورسیاه غلیظ می باشد.

    فشار بخار و حرارت هر دو واحد به تر تیب ۶۰ کیلوگرم بر سانتی مترمربع و ۴۴۵ درجه سانتی گراد می باشد. توربین کارخانه ۱۵مگاوات برق تولیدمی کندکه برای آن۱۷۰ تن درساعت بخاراحتیاج دارد. واحد نیرو بوسیله فاسترویلر و واحد بازیابی توسط شرکت Combustion Engineering ساخته شده است.

          تصفیه آب فاضلاب

    آب مورد نیاز کارخانه توسط تلمبه خانه از شفارود در دو کیلومتری کارخانه به محل تصفیه آب انتقال می یابد. لازم به ذکر است که از اردیبهشت ماه ۱۳۸۰ با بهره برداری از مخزن بتنی به حجم ۵۰۰۰۰ مترمکعب ضمن آنکه کلیه آبهای هدر رفته در سطح کارخانه جمع آوری و مورد استفاده مجدد قرار می گیرد، شرایط اقلیمی حوزه رودخانه شفارود به علت کاهش فوق العاده محسوس میزان برداشت آب نیز محفوظ می ماند.

          تولید کاغذ

  قسمت آماده سازی خمیر و مواد افزودنی

   در این قسمت عملیات زیر بر روی خمیر انجام می شود :

 تنظیم PH ، سیستم پالایش خمیر، مخلوط نمودن خمیر الیاف بلند وارداتی با الیاف کوتاه داخلی و اضافه نمودن افزودنی های شیمیایی مانند آلوم، صمغ، رزین و نشاسته.

 ماشین کاغذ

   ماشین کاغذ ساخت شرکت بلاک کلاوسون کانادا می باشد. سرعت آن بین ۱۲۰ تا ۶۰۰ متر در دقیقه قابل تغییر است. عرض کاغذ تولیدی ۶/۶ متر و خمیر ورودی به توری ماشین دارای ۵/۹۹ درصد آب و ۵/۰ درصد خمیر خشک می باشد. بخش تر ماشین شامل جعبه های مکش، رول های آبگیر و توری است که قسمت اعظم آب موجود در خمیر را گرفته و پس از آبگیری الیاف خمیر تا حدودی کاغذ شکل می گیرد.

 در بخش پرس ها عمل آبگیری و بالا بردن خواص فیزیکی کاغذ صورت می گیرد، این بخش خود از سه قسمت پرس اول، دوم و سوم تشکیل شده است. بخش خشک کن ها دارای ۶۳ سیلندر تبادل حرارتی می باشدمرتبط با :
برچسب ها : پره سر-بخش پره سر-شهر پره سر-چوکا-صنایه چوب و کاغذ-چوکا تالش-کارخانه چوکا-
نویسنده :
تاریخ : شنبه 12 دی 1394
زمان : 05:06 ب.ظ
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
release reminder 2015 mens nike free 5 0 bright crimson شنبه 31 شهریور 1397 06:37 ق.ظ
<a href="http://www.biggergreen.net/MNS_40/youth-chicago-bulls-zach-lavine-fanatics-branded-red-fast-break-replica-jersey-icon-edition ">youth chicago bulls zach lavine fanatics branded red fast break replica jersey icon edition</a><a href="http://www.biggergreen.net/NCAAF_31/womens-cheyenne-o-grady-85-arkansas-razorbacks-jersey ">womens cheyenne o grady 85 arkansas razorbacks jersey</a><a href="http://www.biggergreen.net/NCAAF_32/womens-cameron-bent-2-charlotte-49ers-jersey ">womens cameron bent 2 charlotte 49ers jersey</a><a href="http://www.biggergreen.net/NCAAF_33/youth-azende-rey-3-florida-a%26m-rattlers-jersey ">youth azende rey 3 florida a&m rattlers jersey</a>
[url=http://www.carmelocrea.net/Shoes_1/release-reminder-2015-mens-nike-free-5-0-bright-crimson-]release reminder 2015 mens nike free 5 0 bright crimson[/url]
nike basketball commercial mvps kobe and lebron chalk شنبه 31 شهریور 1397 06:36 ق.ظ
<a href="http://www.hr-value.net/Shoes_13/cheap-nike-air-max-1-87 ">cheap nike air max 1 87</a><a href="http://www.hr-value.net/Shoes_14/nike-air-max-90-premium-black-anthracite-legion-green-700155-002 ">nike air max 90 premium black anthracite legion green 700155 002</a><a href="http://www.hr-value.net/Shoes_15/emerica-braydon-high-black-purple ">emerica braydon high black purple</a><a href="http://www.hr-value.net/Shoes_16/air-max-griffey-1-blue ">air max griffey 1 blue</a>
[url=http://www.wegenercoaching.net/Shoes_19/nike-basketball-commercial-mvps-kobe-and-lebron-chalk]nike basketball commercial mvps kobe and lebron chalk[/url]
kids legend darryl roberts 27 new york jets jersey شنبه 31 شهریور 1397 06:36 ق.ظ
<a href="http://www.icbrsite.net/Shoes_17/womens-nike-air-max-03 ">womens nike air max 03</a><a href="http://www.icbrsite.net/Shoes_18/air-max-penny-3-for-sale-air-max-penny-1-colorways ">air max penny 3 for sale air max penny 1 colorways</a><a href="http://www.icbrsite.net/Shoes_19/new-balance-420-re-engineered-saffron-with-sea-salt ">new balance 420 re engineered saffron with sea salt</a><a href="http://www.icbrsite.net/Shoes_2/nike-mercurial-x-superfly-v-cr7-ic-football-fluorescent-green-black ">nike mercurial x superfly v cr7 ic football fluorescent green black</a>
[url=http://www.care2shops.net/NFL_30/kids-legend-darryl-roberts-27-new-york-jets-jersey]kids legend darryl roberts 27 new york jets jersey[/url]
womens nick bjugstad 27 florida panthers breakaway player jersey شنبه 31 شهریور 1397 06:36 ق.ظ
<a href="http://www.bottlerocketmarketing.net/Shoes_20/womens-nike-free-run-3.0-v6-white ">womens nike free run 3.0 v6 white</a><a href="http://www.bottlerocketmarketing.net/Shoes_3/nike-air-max-blue-tint ">nike air max blue tint</a><a href="http://www.bottlerocketmarketing.net/Shoes_4/air-jordan-b-mo-mint-green-purple ">air jordan b mo mint green purple</a><a href="http://www.bottlerocketmarketing.net/Shoes_5/adidas-gazelle-boost-red-yellow ">adidas gazelle boost red yellow</a>
[url=http://www.timrickaby.net/NHL_22/womens-nick-bjugstad-27-florida-panthers-breakaway-player-jersey]womens nick bjugstad 27 florida panthers breakaway player jersey[/url]
youth drew hunnicutt 83 dartmouth big green jersey شنبه 31 شهریور 1397 06:36 ق.ظ
<a href="http://www.carbonfix.net/Shoes_17/boyss-grade-school-adidas-originals-x_plr-casual-shoes ">boyss grade school adidas originals x_plr casual shoes</a><a href="http://www.carbonfix.net/Shoes_18/ultra-boost-2-0-triple-white ">ultra boost 2 0 triple white</a><a href="http://www.carbonfix.net/Shoes_19/air-max-2011-id ">air max 2011 id</a><a href="http://www.carbonfix.net/Shoes_2/kyrie-irving-shoes-3 ">kyrie irving shoes 3</a>
[url=http://www.lanikingston.net/NCAAF_32/youth-drew-hunnicutt-83-dartmouth-big-green-jersey]youth drew hunnicutt 83 dartmouth big green jersey[/url]
womens nike free run 2 blue white شنبه 31 شهریور 1397 06:36 ق.ظ
<a href="http://www.lazyotter.net/Shoes_6/air-jordan-12-black-varsity-red-cement-jordan-shoes-online-shopping-in-india ">air jordan 12 black varsity red cement jordan shoes online shopping in india</a><a href="http://www.lazyotter.net/Shoes_7/jordan-after-game-black-team-orange ">jordan after game black team orange</a><a href="http://www.lazyotter.net/Shoes_8/jordan-heels-jewel-cheap-jordan-heels ">jordan heels jewel cheap jordan heels</a><a href="http://www.lazyotter.net/Shoes_9/nike-free-flyknit-4.0-green-orange ">nike free flyknit 4.0 green orange</a>
[url=http://www.salonspawindsor.net/Shoes_4/womens-nike-free-run-2-blue-white]womens nike free run 2 blue white[/url]
womens yimi garcia 63 los angeles dodgers custom jersey شنبه 31 شهریور 1397 06:35 ق.ظ
<a href="http://www.communitysystemsfoundation.net/NHL_22/womens-andrew-shaw-65-montreal-canadiens-breakaway-player-jersey ">womens andrew shaw 65 montreal canadiens breakaway player jersey</a><a href="http://www.communitysystemsfoundation.net/NHL_23/mens-boston-bruins-fanatics-branded-green-st-patrick-s-day-replica-blank-jersey ">mens boston bruins fanatics branded green st patrick s day replica blank jersey</a><a href="http://www.communitysystemsfoundation.net/NHL_24/mens-david-perron-st-louis-blues-replica-custom-jersey ">mens david perron st louis blues replica custom jersey</a><a href="http://www.communitysystemsfoundation.net/NHL_25/womens-david-savard-58-columbus-blue-jackets-replica-jersey ">womens david savard 58 columbus blue jackets replica jersey</a>
[url=http://www.idealizr.net/MNS_40/womens-yimi-garcia-63-los-angeles-dodgers-custom-jersey]womens yimi garcia 63 los angeles dodgers custom jersey[/url]
salomon speedcross 3 union bl氓 and hvit شنبه 31 شهریور 1397 06:34 ق.ظ
<a href="http://www.american-movers.net/MNS_36/mens-boston-red-sox-majestic-gray-mother-s-day-flex-base-team-jersey ">mens boston red sox majestic gray mother s day flex base team jersey</a><a href="http://www.american-movers.net/MNS_37/mens-jonathan-lucroy-21-oakland-athletics-jersey ">mens jonathan lucroy 21 oakland athletics jersey</a><a href="http://www.american-movers.net/MNS_38/mens-jay-bruce-19-new-york-mets-team-jersey ">mens jay bruce 19 new york mets team jersey</a><a href="http://www.american-movers.net/MNS_39/womens-mitchell-robinson-new-york-knicks-white-jersey ">womens mitchell robinson new york knicks white jersey</a>
[url=http://www.techsmartsystems.net/Shoes_5/salomon-speedcross-3-union-bl%c3%a5-and-hvit]salomon speedcross 3 union bl氓 and hvit[/url]
badempah شنبه 31 شهریور 1397 12:19 ق.ظ
free viagra <a href="https://signaturestudiosoc.com/">generic viagra</a> order generic viagra <a href="https://signaturestudiosoc.com/">when will generic viagra be available</a>
kktLardy پنجشنبه 29 شهریور 1397 09:55 ب.ظ
viagra pharmacy <a href="http://viagravkash.com/">generic viagra india</a> low cost viagra <a href=http://viagravkash.com/>cheap generic viagra</a>
kkcattip پنجشنبه 29 شهریور 1397 09:30 ب.ظ
lowest viagra price <a href="http://viagraoahvfn.com/">viagra generic date</a> natural alternatives to viagra <a href=http://viagraoahvfn.com/>best place to buy generic viagra online</a>
Fecribre پنجشنبه 29 شهریور 1397 03:50 ق.ظ
cialis without prescription <a href="https://www.tokatadres.com/">best generic viagra</a> cheapest cialis <a href=https://www.tokatadres.com/>order cialis online</a>
bsgattip سه شنبه 27 شهریور 1397 10:58 ب.ظ
lowest price viagra <a href="https://mo-basta.org/">generic viagra review</a> cheapest viagra prices <a href=https://mo-basta.org/>when does viagra go generic</a>
hwrLardy سه شنبه 27 شهریور 1397 07:21 ب.ظ
tadalafil citrate <a href="https://forumdemulheres.com/">best place to buy viagra online</a> discount cialis <a href=https://forumdemulheres.com/>cialis</a>
kimtwirl سه شنبه 27 شهریور 1397 02:29 ق.ظ
cheapest viagra <a href="https://susamsokagim.com/">generic viagra online</a> viagra generic <a href=https://susamsokagim.com/>viagra without a doctor prescription usa</a>
Btvempah دوشنبه 26 شهریور 1397 09:58 ب.ظ
pharmacy viagra <a href="http://www.bitcapblog.com/">viagra online canada</a> natural viagra substitutes <a href="http://www.bitcapblog.com/">generic viagra online reviews</a>
Vdxribre دوشنبه 26 شهریور 1397 02:27 ب.ظ
viagra uk <a href="https://aluixnetwork.com/">buy real viagra online</a> where to buy viagra online <a href=https://aluixnetwork.com/>buy viagra online</a>
BfcLardy دوشنبه 26 شهریور 1397 12:40 ق.ظ
discount viagra online <a href="https://holidayrentallorgues.com/">generic viagra usa</a> generic viagra rx <a href=https://holidayrentallorgues.com/>generic for viagra</a>
Brcempah یکشنبه 25 شهریور 1397 04:12 ق.ظ
viagra online pharmacy <a href="https://almeidacorp.com/">buying viagra online</a> viagra without prescription <a href="https://almeidacorp.com/">buy generic viagra online</a>
prescription without a doctor's prescription یکشنبه 25 شهریور 1397 01:00 ق.ظ
<a href="http://canadianpharmaciesoffer.com/">most reliable canadian pharmacies</a>
http://canadianpharmaciesoffer.com/
<a href=http://canadianpharmaciesoffer.com/>online pharmacies canada</a>
vtjdieri شنبه 24 شهریور 1397 05:20 ب.ظ
bank account online <a href="http://myleaderusa.com/">payday loan laws california</a> need personal loan <a href=http://myleaderusa.com/> instant payday loan no credit</a>
mxhNoish شنبه 24 شهریور 1397 12:48 ق.ظ
payday loans austin texas <a href="http://onlineloan.icu/">online loan</a> 100 no fax payday loan <a href=http://onlineloan.icu/> online loan</a>
fvsAccit پنجشنبه 22 شهریور 1397 03:38 ب.ظ
moneytree payday loans <a href="http://paydayloanonline.icu/">100 approval bad credit payday loans</a> payday cash advance loan <a href=http://paydayloanonline.icu/> bad credit payday loans lenders</a>
nufAccit چهارشنبه 21 شهریور 1397 11:02 ب.ظ
online payday loans <a href="http://paydayloanonline.icu/">adverse credit payday loans</a> bad credit same day payday loan <a href=http://paydayloanonline.icu/> applying for payday loans</a>
vtkloomo چهارشنبه 21 شهریور 1397 08:51 ب.ظ
get fast cash <a href="https://onlineloans.ltd/">payday loans albuquerque</a> direct loans <a href="https://onlineloans.ltd/"> 10 dollar payday loans</a>
sbgdieri چهارشنبه 21 شهریور 1397 11:00 ق.ظ
online loans no credit check instant approval <a href="https://myleaderusa.com/">loans personal loans</a> ameriloan payday loan <a href=https://myleaderusa.com/> quick payday loan no</a>
bsfTople چهارشنبه 21 شهریور 1397 09:22 ق.ظ
fresno <a href="https://loandkc.com/">payday loans no credit check</a> one hour payday loan <a href=https://loandkc.com/> pay day loan</a>
nsfWhace چهارشنبه 21 شهریور 1397 04:52 ق.ظ
fast payday loan <a href="https://applygousavx.com/">payday loans online</a> cash and payday loans <a href=https://applygousavx.com/> online payday loan</a>
badNoish سه شنبه 20 شهریور 1397 11:35 ب.ظ
payday loans no credit check no faxing <a href="https://onlineloan.icu/">$1500 payday loans</a> biggest cash payday loans <a href=https://onlineloan.icu/> instant online loans bad credit</a>
bbyRoush سه شنبه 20 شهریور 1397 08:13 ب.ظ
get loans online <a href="https://goapplynowa.com/">average interest rate on a payday loan</a> best payday loan company <a href=https://goapplynowa.com/> personal loans with bad credit</a>
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نمایش نظرات 61 تا 90
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو